gaspo upravena
Rozhovory s uživately

ZAKLADATEL NEJČTĚNĚJŠÍHO STARTUPOVÉHO PORTÁLU, LUKÁŠ GAŠPARÍK, HOVOŘÍ O SVÉM PODNÍKÁNÍ

V rámci nové rubriky “Rozhovory s uživateli” jsme se rozhodli oslovit Lukáše Gašparíka, zakladatele startitup.sk/cz, který již nějaký čas naši aplikaci využívá, aby nám pověděl o sobě, svém projektu a o tom, jak používá miniFAKTURU.

Pověz nám o sobě a o tvém podnikání.

Ahojte, ve zkratce něco o mně:  již nějaký ten pátek se pohybuji kolem startupů a inovativních projektů. Momentálně jsem CEO portálů startitup.sk a startitup.cz, kterým věnuji většinu svého pracovního, ale také volného času. Ve své práci se potkávam s velkým množstvím mladých, šikovných lidí, přičemž se jim snažíme pomáhat v rozvíjení jejich myšlenek a projektů.

Jaké jsou tvé cíle, kam to chceš s tvým projektem dotáhnut?

Náš cíl je velmi jednoduchý, udělat ze Slovenska lepší místo pro život :). Jako médium chceme dostat do povědomí tématiku podnikání mladých lidí, což se nám z velké části taky daří. Z dlouhodobého hlediska však sledujeme jiný, významnější cíl. Naše snaha směruje k tomu prezentovat náš region jako centrum inovativních myšlenek, které mají potenciál změnit svět. Takto se snažíme pomoct dostat region CEE na světovou startupovou mapu.

Jaké jsou nejvetší překážky, se kterými se potkávaš při svém podnikání?

V první řade je to úřadní byrokracie a klasické papírovačky, ze kterých se mi občas pěkně točí hlava. Při slovu účetníctví se mi ježí všechny chlupy :). V druhé řadě je to práce s lidmi, která mě sice nesmírně baví, ale dokáže to být mnohokrát i velice vyčerpávající a namáhavé.

Když už jsme při té fakturaci, musím taky zmínit hroznou platební disciplínu Slováků. V porovnání se zahraničím máme skutečně co dohánět, alespoň co se tohoto týče.

Proč jsi se rozhodl pro miniFAKTURU? Co se ti na appce nejvíc líbí?

Díky miniFAKTUŘE mám to nejdůležitejší a to je přehled. Jak jsem již zmínil v předešlé otázce, sledovat všechny pohyby a faktury dokáže být celkem utrpení, když v tom není jakžtakž pořádek. S miniFAKTUROU mám však úplný přehled o svých fakturách. Fantastické je, že všechno mám na jednom místě – u mě to je smartphone, bežící na iOS.

Vystavuješ faktury online nebo používáš spíše mobilní aplikaci?

V podstatě všechny faktury řeším jenom přes můj telefon, což je pro mě skvělou úsporou času. Také si myslím, že celá appka je super user friendly a člověk v podstatě hned ví, kde a jak má co dělat.

Děkujeme za rozhovor.

 

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit