blog-I-cover
Novinky

Víte, co je to affiliate marketing a jak funguje?

O affiliate marketingu jste již určitě slyšeli. Možná znáte pouze termín nebo jen zběžně víte, jak funguje, a proto Vám miniFAKTURA přináší krátký přehled o tom, co přesně to ten affiliate marketing je, jak se na něm podílet a co je možné díky němu získat.

Affiliate marketing je typ marketingu založen na výkonu, při kterém se odměňují jeden nebo více partnerů za každého návštěvníka či zákazníka přivedeného na stránku daného byznysu. Tato oblast má čtyři klíčové hráče: prodejce, síť (obsahuje výběr nabídek, které může partner doporučit dál a také má na starosti platby a vyplácení), vydavatel (tzv. Affiliate partner, který nabízí zboží nebo službu třetím osobám) a zákazník.

Affiliate programy se objevili na internetu již v roce 1998 a každým rokem se rozrůstají a zdokonalují. Má to velmi jednoduchý důvod: přináší to výhody jak firmě, která ho realizuje, tak i partnerovi, který tak nabízí různé produkty nebo služby. Mezi největší hráče v této oblasti patří například Amazon nebo eBay. Princip je tedy jednoduchý, firma má vyšší prodeje a partner může získat poměrně zajímavou částku jako odměnu. Podívejme se na výhody blíže:

 

Jednoduchost – Jediné, co člověk potřebuje k tomu, aby se stal affiliate partnerem, je vybrat si síť, která program nabízí a zaregistrovat se (ve většině případů, je třeba provést registraci prostřednictvím formuláře) a následně přidat link nebo banner na svou vlastní stránku.

Potřebné znalosti – kdo nemá marketingové zkušenosti a znalosti, může i tak na affiliate programech dobře vydělat. Musí se pouze koncentrovat na to, co ví, čili úspěšně spravovat vlastní web. Pokud má dostatečně vysokou návštěvnost, lidé budou na affiliate odkazy klikat sami.

Žádná investice – registrovat se jako affiliate partner nestojí nic, pouze trochu času a schopností. Affiliate partnerem můžete být bez jakéhokoli rizika ztráty investice, v některých případech ani nepotřebujete vlastní webstránku, stačí lidem posílat affiliate link, který Vám byl přidělen.

Oblasti příjmu bez omezení – jakmile se seznámíte s celým procesem affiliate marketingu, můžete Vaše znalosti aplikovat dál. Neexistuje omezení na počet affiliate programů, do kterých je možné se zapojit, to znamená, že neexistuje ani omezení výše Vašich potenciálních výdělků.

Automatické generování pasivního příjmu – v případě, že máte vlastní stránku a nastavený affiliate program (uveřejnený link nebo banner na danou stránku), stačí se opřít do křesla a sledovat Vaše příjmy automaticky růst na každém prodeji zprostředkovaném Vaší stránkou. Děláte za vlastních podmínek a pohodlně z domu.

 

Affiliate program miniFAKTURA

miniFAKTURA nedávno spustila vlastní program, jehož vznik přišel přirozenou cestou jako požadavek od našich uživatelů a ambasadorů, jakož i na základě strategických plánů ze strany managementu. Díky affiliate programu si může kdokoliv přivydělat doporučením našich služeb.

Každý nový uživatel miniFAKTURY začíná s bezplatným balíčkem služeb a následně má možnost zakoupit jeden z nabízených balíčků přímo v aplikaci, kdykoliv během bezplatného provozu. Affiliate partneři miniFAKTURY získají provizi za každého nového uživatele, který se zaregistruje prostřednictvím linku na partnerově stránce, a který projde z bezplatného účtu na zpoplatněný. Výše odměny, kterou dokáže affiliate partner vydělat za jeden nákup doporučeného zákazníka je až 27, – Eur. Odměňovací systém je nastaven tak, že affiliate partner dostává peníze za daného klienta za jakékoli budoucí opakované nákupy.

Stačí se tedy do našeho programu zaregistrovat, nabízet miniFAKTURU prostřednictvím Vašeho webu nebo mailu a my se postaráme o vše ostatní. Registraci a více informací najdete ZDE.

 

Hledáme affiliate GURU do týmu

miniFAKTÚRA momentálně hledá do svého týmu zručného a chytrého Affiliate Sales GURU, který bude rozvijet a udržovat síť affiliate partnerů na všech trzích. Jelikož vstupujeme na 6 dalších trhů, tak je to velká výzva a zároveň prostor pro seberealizaci, kterou umíme i adekvátní odměnit. Pokud máte dobré komunikační dovednosti a vidíte se jako marketingový a internetový guru, klikněte SEM pro nabídku pozice online sales specialistu a staňte se nejnovějším členem týmu miniFAKTURY.

Online faktury zdarma

Ještě nepoužíváte miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 chytře!

 

 

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit