what-you-need-know-managing
Novinky

Váš sklad v mobilu i na webu

Jste připraveni na chuťovku od našich vývojářů? Už delší dobu si naši uživatelé přáli nějakou užitečnou novinku, a tu jsme pro Vás připravili právě teď – je to skladový systém. Nyní můžete mít pod palcem celý Váš sklad, jednotlivé položky, skladové pohyby a zůstatky. V dnešním blogu Vám představíme tuto novou funkci blíže, jak pro webovou, tak i pro mobilní aplikaci.

Pokud jste měli doposud skladové hospodářství oddělené, mohli jste zadat množství prodaných položek pouze manuálně. Sice jste mohli mít přehled o množstvích položek, ale vždy, když jste vystavili fakturu, bylo třeba manuálně upravit i Váš seznam – jinak by nereflektoval aktuální stav. Se správou skladu v miniFAKTUŘE nyní stačí zadat počáteční stav skladu Vašich položek a po vystavení faktury upraví aplikace sklad podle počtu vyfakturovaných položek. Rovněž můžete ověřit a zkontrolovat všechny skladové pohyby, které se udály na konkrétní položce a – pokud je to nutné – upravit stav skladu manuálně.

 

 Mobilní správa skladu

Nezakládali jsme novou sekci speciálně pro správu skladu, místo toho jsme prostě přidali tuto funkci do sekce Položky. Neustále se snažíme, aby miniFAKTURA byla vždy jednoduchá a snadno použitelná, a to platí jak pro webovou, tak i pro mobilní aplikaci. Předělali jsme sekci Položka a ke každé položce, která má zapnutou správu skladu, vidíte její aktuální stav, takže nemusíte otevírat každou položku jednotlivě.

 

CZmob1

 

Na obrázku si můžete všimnout několika věcí: asi nejvýraznější je přepínač, kterým zapnete či vypnete správu skladu. K tomu, abyste spustili správu skladu, je třeba zapnout tuto funkci v každé položce. Můžete tak učinit, když vytváříte novou položku, nebo při některé položce, kterou jste již vytvořili dříve. Jakmile je správa skladu zapnutá, upravuje se počet položek na skladě při každé vystavené faktuře nebo jiném dokumentu. Samozřejmě, můžete počet položek skladem upravit i ručně.

 

CZmob2

Zadejte počet, o který má být stav skladu ponížen či navýšen, datum a čas změny, a případně i nepovinnou poznámku.

CZmob3

 

Každý pohyb – automatický nebo manuální – se zaznamenává ve skladové historii dané položky. Můžete ověřit každý pohyb podle času a data. Všechny změny v položce se zobrazí i na webu po spuštění synchronizace.

 

 

Skladový systém na webu

 

V přehledu položek můžete vidět, že sloupec Množství byl nahrazen sloupcem Stav na skladě. Zde můžete vidět množství zboží na skladě, které jste zadali při vytvoření položky, pokud jste v položce zaklikli možnost „Sledovat stav zásob“. Hodnota v tomto sloupci se bude automaticky měnit podle aktuálního stavu – tedy podle toho, jestli zadáte množství do položky manuálně nebo vystavíte fakturu.

CZ-WEBSKLAD1

 

Zde si můžete prohlédnout úrovně zásob všech položek, které jste předtím zadali. Když zapnete Sledování skladu zásob, můžete kliknout na ikonu se znakem + a manuálně zadat pohyb na skladové položce. Tato funkce je dobrá tehdy, když potřebujete upravit skladové zásoby z jiných důvodů, než je vystavení faktury.

CZ-WEBSKLAD2

Když vytváříte novou položku nebo již máte nějakou záložní, můžete zapnout „Sledování skladových zásob“ i zde a zadat nový skladový pohyb. Každý pohyb, ať už to byla vystavená faktura nebo zásah uživatele, se tu ukáže – v historii skladové položky. V případě, že jste vystavili fakturu, ta se zobrazí také a kliknutím ji můžete ihned i otevřít.

 

Ať už jste nový uživatel nebo používáte miniFAKTURU dlouho, neváhejte vyzkoušet tuto novou funkcionalitu. S ní získáte jasný přehled o aktuálním stavu Vašeho skladu po celou dobu. Pokud máte návrh na novou funkcionalitu, neváhejte a napište nám na podpora@minifaktura.cz nebo do komentáře pod článkem.

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit