elonmusk - zmensene
Nezařazené

V čem se liší pohled úspěšných lidí na svět?

Zatímco někteří lidé dosáhnou úspěchu, protože dostanou výjímečné příležitosti, ten pravý rozdíl mezi dlouhodobým úspěchem a selháním tkví v tom, co děláme, když čelíme nepřízni, neštěstí, a zdanlivě nepřekonatelným překážkám.

Všichni čelí nasledujícím potížím; úspěšní lidé vždycky najdou cestu jak zůstat pozitivní, nadále pracovat a nakonec to, co jiní považují za nepřekonatelné, překonat.

A Vy můžete taky! Začněte od dnešního dne, změnte svůj pohled na:

1. Neúspěchy

Pro většinu z nás není neúspěch konec světa. Neúspěch je jenom konec nápadu, možnosti nebo snu. Když selžeme, můžeme se pohnout  dál na něco jiného, ideálně o něco moudřejší a s omnoho větší šancí na úspěch.

Selhání není příjemné, ale nebýt nikdy schopen vsadit na své schopnosti, zkúšenosti a vizi je mnohem, mnohem horší.

Buďte vděční za každou příležitost, díky které můžete selhat za podmínek, které jste si alespoň částečně určili sami. Mnoho lidí takovou možnost nemá.

2. Kritika

Lidé si zvyknou kritizovat jenom jestli jim na něčem záleží. Zatím co lidem záleží na Vás anebo Vašem byznysu, máte prostor udělat něco lépe, udělat něco jinak, změnit jejich názor. Jakmile nebudete mít kritiku, nebudete mít ani možnost se zlepšit.

3. Neštěstí

Když jste smutní, znamená to, že VÁM na něčem záleží a to je základem pro změnu k lepšímu. Apatie je mnohem, mnohem horší. Neválejte se dlouho ve smutku. Použijte jej jako palivo pro zlepšení Vašeho života.

4. Rozhodnutí

Můžete mít tak hodně možností a potenciálních voleb, pracovních i osobních, že cítíte stres, obavy a ohromení. Otočte si to: Představte si, že by těch možnosti bylo málo, jestli vůbec nějáké. Představte si, jaké by to bylo nemít na výběr a buďte vděční, že jich máte – čím víc, tím líp.

5. Námaha

Ne neúmyslná námaha. Úmyslná námaha: jako třeba cílená volba pracovat neskutečně dlouho a tvrdě a protlačit se mentální nebo fyzickou bariérou anebo se obětovat pro dobro lidí, kteří na Vás spoléhají. Námaha nám pomáha naučit se kým ve skutečnosti jsme – a kým opravdu chceme být.

6. Zdržení

Trpělivě setrvávat je jen vzácně zábavné, ale muset počkat může byt také dobrá věc. Buďte vděční, že musíte čekat – zejména na něco, po čem skutečně toužíte. Očekávání samotné stojí za to. Navíc, čekání na něco co chcete – ne co potřebujete, ale co chcete – je luxus, který si nemůžou dovolit všichni.

7. Lítost

Vzpomeňte si na něco, co jste chtěli udělat lépe. Nebo jinak. Anebo si vzpomeňte na něco, co jste chtěli udělat, jenomže – ať už jakéhokoliv důvodu – neudělali.

Bolí? Samozřejmě. A motivuje.

Použijte tuto motivaci dnes. Zavolejte kamarádovi, s kterým jste ztratili kontakt. Napravte vztahy s rodinným příslušníkem. Buďte ta rozumnější osoba a řekněte, že Vám je to líto. Udělejte něco, co jste vždy chtěli udělat. Pocit uspokojení bude rozhodně stát za to.

8. Čas

Protože máte čas a zdroje na něco takového, jako je čtení tohoto příspěvku, znamená to, že máte ČAS: čas se zlepšovat, zvážit nové nápady, zkusit být lepším člověkem anebo se postarat o lepší vztahy s rodinou či přáteli.

Čas je Vaše nejdůležitejší aktivum, za které byste měli být nejvíc vděční.

Čas delá vše ostatní vůbec možným. Přestaňte se věnovat věcem, na kterých nezáleží a prožijte svůj čas přetvářením svých snůna realitu. 

zdroj: entrepreneur

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit