Produktivita

Tipy pro manažování vysoce inteligentních zaměstnanců

user cover

Na portáli Quora se objevila tato otázka: “Řekněme, že manažuju tým 8-10 developerů a každý z nich má mnohem vyšší IQ než já. Jak je manažovat efektivně?” Generálny ředitel Amazonu Ian McAllister se k této problematice obsáhle vyjádřil.

“Nemanažujte: veďte. Vaše práce v těhle případech spočívá v individuálním spřevázání každého z členů týmu, a to tak, aby využil své silné stránky(v tomto případě vysoké IQ) a zároveň směroval k vývoji svých slabších stránek.”

 

Všeobecné tipy a triky pro vedení “vyskillovaných” vývojářů:

- Rozhodujte o tom, co budují, né jako to budují. Vaše práce jako manažéra spočíva v tom, aby tým dělal na tom, co je nejdůležitejší. Vaše představa o tom, co je nejdůležitejší se však může často nezhodovat z tou jejich, proto je potřebné strávit nějaký čas vysvětlováním důvodů, proč si myslíte, že Vaše priority jsou správne a nechat je obhájit svoje. Jakmile si ujasníte, jaké výsledky jsou potřebné, nechte jim prostor pro rozhodnutí jak těchto výsledků dosáhnout.

- Spojte je se seniorními vývojářmi, kteří mají ještě víc zkušeností nebo jsou ještě šikovnější jako oni a nastavte proces, který by využil tito zkúšenosti. Váš tým takto získa skvělou příležitost pro učení, a zároveň určitý druh zhodnocení jejich práce, na které nemusíte mít dostatečné kompetence Vy.

- Urovnávejte hádky a příliš dlouhotrvající diskuse. Zkúšení vývojáři mají obrovské sebavědomí a důvěru v svoje schopnosti a úsudek, a jsou tím pádem náchylní k dlouhým debatám s ostatními vývojářmi o tom “správnem” způsobu jako něco udělat. Toto může být produktivní, ale jenom do určitého bodu, kdy to začne zabírat moc času a vytvářet napětí. Vy jako manažér musíte najít cestu, jako tito diskuse skrátit anebo celkem obejít.

- Pokračujte v najímaní členů týmu, kteří jsou šikovnější jako Vy. Měli by Jste vybalancovat tým, aby pozostával ve většině se zkúšených vývojářů a několika juniorů, ale i přesto třeba vždicky jít po někom s vysokým technickým IQ.

Najmutí vývojáře je dlouhodobé rozhodnutí, takže nesnižujte své standardy jenom proto, aby Jste dřív zaplnili prázdné místo

zdroj: mashable

 

 

 

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit