scanner_bar_code
Návody, Novinky

Skener čárových kódů

Naši vývojáři se snaží, co jim síly stačí, přinést Vám vždy nějakou užitečnou novinku a ani nyní nazaháleli. Do mobilní verze miniFAKTURY jsme zabudovali šikovného pomocníka – čtečku čárových kódů. Ti uživatelé, kteří mají na starosti spoustu skladových položek, mají mnohdy těžkou a nevděčnou roli opsat všechny položky správně.  Naši vývojáři jim to nyní značně usnadnili. V dnešní blogu Vám vysvětlíme, jak se skener čárových kódů v miniFAKTUŘE používá.


Když jste chtěli doposud přidat položky do miniFAKTURY a následně je vložit do faktury, museli jste postupovat zhruba následovně: zadali jste všechny informace o položce a uložili jste je. Pak jste mohli přidat položky na fakturu tím, že jste je vybrali ze seznamu, který obsahoval zcela VŠECHNY položky.

V některých případech to nebyl problém, ale co když má-li Váš seznam stovky, někdy až tisíce položek? Vyhledávat mezi různými produkty v takto velkém seznamu může být otravné a náročné, i když vyhledáváte podle názvu. Jak to vyřešit?

Když ukládáte nový produkt, zvolte ikonu skeneru čárového kódu, který Vám umožní naskenovat čárový kód zvoleného produktu. Informace o kódu se uloží s ostatními informacemi a může být použita později. Ale nejprve je třeba vše správně nastavit. Je to docela jednoduché, v Nastaveních miniFAKTURY vejdete do sekce Nastavení dokumentů, najdete položku Skener čárových kódů a aktivujete ji.

CZ dok

Skener čárových kódů je připraven k použití a je možné jej využít kdykoliv, když přidáváte nebo editujete Váš produkt v sekci Položky, nebo když přidáváte položku do Vaší faktury. Jak na to, Vám vysvětlíme krok za krokem:

 

1. Otevřete miniFAKTURU a zvolte sekci Položky z hlavního menu

2. Zadejte název produktu/položky, počet a jednotkovou cenu, zvolte ikonu čárového kódu, která se nachází napravo. Otevře se okno, které vypadá stejně jako aplikace Kamera, ale s tím, že v aplikaci se nenacházejí žádné zbytečné ikony nebo spoušť. Skener vyhledává čárové kódy automaticky použitím snímače Vašeho mobilního zařízení (nemusíte se starat o to, zda je Vaše zařízení v horizontální nebo vertikální poloze) a samostatně zaznamená čárový kód, který se zobrazí na displeji.

CZ polozka1

3. Kód zboží je doplněn do políčka Kód položky/SKU a položka může být uložena.

Cz Polozka 2

Jednoduché, že? Člověk přímo až cítí zadostiučinění, když slyšitelném slabé „pípnutí“ po naskenování kódu.

 

A nyní k dalšímu stupni využití skeneru čárového kódu – přidávání položek do nové faktury. Opět přejděme celý postup krok za krokem.

1. Vytvořte fakturu jak to děláte obvykle.

2. Nyní zvolte položky, abyste do Vaší faktury přidali produkty. Můžete si všimnout novou modrou ikonu při políčku Kód položky – stejnou, jaká je v položce, když jste ukládali Vaše produkty. Můžete kliknout na tuto ikonu přímo zde nebo i v Seznamu položek. V obou případech se otevře okno, kde budete moci rychle a jednoduše naskenovat čárový kód. Pokud jste produkt s čárovým kódem měli dříve uložený, automaticky se vyplní všechny údaje. V opačném případě se doplní pouze kód a Vy musíte vyplnit všechny ostatní chybějící údaje. Chtěli bychom Vás upozornit, že pokud přidáte produkt do Vaší faktury druhým způsobem, takto zadaný produkt se neuloží do sekce Položky, protože je jen „jednorázový“.

CZ fak1

3. Když jsou vyplněna všechna pole položky, zvolte „Přidat“

cz fak2

Skener čárových kódů je k dispozici jak pro iOS tak i pro androidovou verzi miniFAKTURY a používá se bezplatně.

Co si myslíte o nové funkci? Budeme rádi, pokud nám svůj názor sdělíte v komentářích pod článkem nebo zašlete na podpora@minifaktura.sk.

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2016 chytře!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit