picjumbo.com_HNCK5108
Produktivita

QUICKBLOG: Odpovídá Váš podnikatelský plán na těchto 6 otázek?

Správné otázky dokážou Vaší společnosti – a Vašemu podnikatelskému plánu – dát ten správný směr. Odpovědí na tyto otázky dají Vašim partnerům a investorům dostatečnou důvěru pro Váš záměr.

1. Jaký problém chcete vyřešit? Vysvětlete co děláte, proč je to důležité a proč to není možné dostat/dosáhnout někde jinde než u Vás.

 

2. Kto jsou Vaši zákazníci? Váš trh? Vysvětlete, v jaké věkové skupině jsou a jak žijí, jak tráví svůj čas, a na základě čeho předvídáte, že budou používat Váš produkt anebo službu.

 

3. Proč jste právě Vy tá správná osoba pro řízení této společnosti? Investoři a budoucí partneři budou chtít vědět, co Vás dělá jedinečně kvalifikovaným. Podělte se o Vaše vzdělání, minulé zkušenosti s vedením a svými úspěchy. Potom se podělte o ty samé informace ohledem ostatních klíčových osob ve Vaši společnosti.

 

4. Jaký je Váš harmonogram? Investoři chtějí vědět, jak budou jejich peníze využity a kdy. Ujistěte se, že Váš podnikatelský plán poskytuje dostatečně detailní přehled o časových osách a mílnících.

 

5. Jaký je Váš obchodní plán? Jak vyděláte? Vysvětlete, jestli Vaše zisky budou plynout z reklamy, předplatného anebo jestli budete zpoplatňovat aktualizace či doplňky.

 

6. Co Vám zaručuje náskok před Vaši konkurencí? Zjistěte si, co děláte jinak jako oni. Jste rychlejší anebo méně drazí? Máte kvalitnejší starostlivost o zákazníky?  Dejte důraz na to, co Vás od nich odlišuje.

 

Kladení a zodpovězení těchto otázek Vám sice nezaručí úspěch, ale rozhodně Vás k němu přiblíží a zvýší Vaše sebevědomí pro investory anebo partnery.

 

zdroj: entrepreneur

 

 

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit