Nezařazené

Proč se vyplatí online služby předplácet na delší časové úseky?

user cover

V dnešním podnikatelském světě začínají naberat na oblubě různe online nástroje, počnouc cloudovýma úložiskama(Google drive, Dropbox, Apple iCloud), přes nástroje pro rýchlé vytváření prezentací(Prezi, SlidebeanREAD MORE) až ke různým účetním a fakturačním aplikacím. Většina z těchto nástrojů podporuje nejakou trial verzi anebo jinou formu odskoušení si toho, co ponoukají, ale všechny mají něco společné a to to, že všechny fungují na základě předplatného.

Výhody těchto služeb sou zjevné, jelikož nevyžadují instalaci, narozdíl od konvenčního softvéru nezaberají místo na disku a sou přístupné z jakéhokoliv počítače s internetovým připojením. Předplatné je možné ve vyjimečných případech uhradiť jednorázově, ale vetšinoa těchto služeb používa pro svoje předplatné bysnys model „Měsíc/Rok(případně 3 měsíce/6 měsíců), takže předplatíte si určité období, obdržíte přihlasovací jméno a heslo a jakmile předplatné vyprší, tak Vás systém nepustí do konta a tím pádem ani k nástroju či službě samotné.

Dalším společným jmenovatelem těchto služeb je právě výška ceny předplatného, která je v případě měsíčního předplatného vetšinou vyšší jako u ročního(po rozpočítaní na jednotlivé měsíce), proto i když možno službu nevyužíváte pravidelně anebo máte v něktoré měsíce “hluché” období, oplatí se předplatné rovno na celý rok ďíky výhodnejí ceně. Po účtovné/daňové stránce zase ušetříte čas a náklady spojené se zaúčtováním více faktur za několik měsíčních předplatných, protože ročné předplatné musíte zaúčtovat jenom jednou.

Jako příklad nám poslouži naše vlastní miniFAKTURA, která ku přikladu při balíčku miniM na měsíc ponouká cenu 69,- Kč, ale při zakoupení zvýhodněného balíčku na rok(12 x 69,- Kč = 828,- Kč) je to jen 699,- Kč, co je bezmála 16% rozdíl. Toto platí samozřejmě, pro všechny typy balíčků, takže je už jenom na zvážení individuálního uživatele, kterou variantu zvolí.

Jestli jenom právě objavujete pro sebe čaro tzv. online subscription services nebo tyto služby a nástroje využíváte již naplno, zamyslete se nad tím, jestli máte pro každou službu zvoleno opravdu to nejvýhodnejší předplatné.

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit