2015_en1-1080x565
Nezaradené

miniFAKTURA míří na mezinárodní trh pod novým jménem

Milí miniFAKTURANTI,

pomalu se blíží konec roku a s ním i ten správný čas na shrnutí toho, co jsme spolu zažili a kam budeme kráčet v roce 2016.

Byl to velmi produktivní, ale zároveň i velmi náročný rok, který se nesl především ve znamení vývoje. Už na jeho začátku jsme museli udělat těžké, ale důležité rozhodnutí o budoucnosti našeho produktu. Disponovali jsme čtyřmi jednotlivými variantami miniFAKTURY pro  Čechy, Slovensko, Německo a Rakousko a jejich další udržování nebylo možné (každý programátor ví, že je to na smyčku). Cíl byl jasný – vytvořit jednotnou verzi, která bude fungovat na všech čtyřech trzích a bude podporovat všechny legislativy. Jelikož miniFAKTURA funguje nezávisle na třech platformách (Web, iOS, Android), množství potřebné práce jsme si vynásobili 3x.

V červenci jsme úspěšně dobojovali a vypustili novou verzi aplikace na všech platformách. Byla to nesmírná úleva, ale už po pár dnech výdechu přišel čas na jiné důležité rozhodnutí. Od začátku jsme měli ambici vytvořit mezinárodně úspěšný produkt. Také naše příjmy ještě nepokrývali náklady. Odpověď byla více než jasná. Pokud chceme být úspěšní, miniFAKTURU musíme upravit tak, aby podpora pro každý další trh byla otázkou jednoho – dvou týdnů. A tak se celý kolotoč zopakoval znovu.

Vydrželi jsme to a dnes je náš produkt dostupný na jedenácti trzích, např. ve Spojených státech, Velké Británii i Austrálii. V zahraničí se náš produkt nazývá Billdu odvozením od slov „bill“ (účet, faktura) a slova „do“ (dělat).
Jsme nesmírně šťastni, že jsme se na konci roku 2015 dostali, kam jsme chtěli. Velké díky patří především Vám, protože jste to s námi vydrželi a byli ochotni tolerovat i nějakou tu chybičku, která při tomto namáhavém procesu vnikla. Vytvářet softwarové produkty je nesmírně náročná práce, která mnohdy nemusí dopadnout nejlépe. Proto bych se touto cestou chtěl poděkovat celému našemu týmu za tuny odvedené práce, která zanedlouho vyústí do stabilního a kvalitního mezinárodního produktu.

A co rok 2016? V první řadě chceme stabilizovat produkt tak, aby fungoval jako hodinky. Následně vytvoříme seznam, který budeme sdílet spolu s Vámi a v němž si Vy řeknete, jaké funkcionality budeme vytvářet jako další. Věřím, že spolu vytvoříme jeden z nejlepších fakturačních nástrojů na celém světě.

 

 Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 chytře!

Předešlý příspěvek Další příspěvek