kiss
Funkce, Novinky

Nové funkce a úpravy – březen 2017

Během chladných zimních dnů miniFAKTURA nespala zimním spánkem. Místo toho jsme usilovně pracovali, aby Vás s příchodem jara přivítalo množství nových užitečných funkcí. Horké novinky se týkají jak webové stránky, tak i mobilní aplikace a pomohou Vám nejen ušetřit čas, ale i lépe zorganizovat celé Vaše podnikání. Dovolte nám tedy představit nejvýraznější změny:

 

 

Email – přílohy a více adres

Už delší dobu jste požadovali, aby se odesílání faktur na webové stránce vyrovnalo mobilní iOS aplikaci. Přidali jsme proto možnost přidávat přílohy k fakturám při odesílání emailu. K faktuře můžete jednoduše přiložit kterýkoli další soubor – jeden nebo více – do velikosti 2MB. K fakturám tak můžete připojit např. excelovskou tabulku s přehledem provedených prací a k cenovým nabídkám obrázky Vašich produktů.
Pokud je třeba poslat fakturu či jiný dokument na více adresátů najednou, stačí emailové adresy oddělit čárkou. Jednotliví příjemci emailu nevidí ostatní adresy, na které jste odeslali jednotlivé emaily. Takto můžete např. Vaše cenové nabídky rozeslat i na 10 potenciálních zákazníků najednou.

 

Značky (tagy)

Tato funkce je dostupná také v iOS mobilní aplikaci. Do všech předvolených textů emailů – ať už jde o zasílání faktur nebo upomínek – můžete doplnit značky, které se v e-mailu změní na konkrétní údaje z faktury. Zpočátku to zní složitě, ale je to jednoduché a efektivní.
Např. výchozí text emailu „Posíláme Vám fakturu #NUMBER# na částku #TOTAL# se bude měnit s každou fakturou a v textu emailu bude vždy zobrazeno aktuální číslo faktury a aktuální částka k úhradě.

Značky, které můžete využít, jsou:
#DOCUMENT_NAME# – typ dokumentu (faktura, cenová nabídka, dodací list apod.)
#NUMBER# – číslo dokumentu, který posíláte
#CLIENT_NAME# – název klienta, na kterého je dokument vystaven
#TOTAL# – částka na úhradu
#COMPANY_NAME# - název Vaší firmy

 

posta CZ

Novinka – příloha a značky v emailu

 

 

Vyhledávání v nákladech

Malý, ale užitečný pomocník – vyhledávání. V sekci Náklady můžete od teď vyhledávat podobně, jako ve fakturách. Stačí zadat klíčové slovo a miniFAKTURA vyhledá potřebný náklad. Vyhledávání můžete samozřejmě kombinovat s různým filtrováním Nákladů.

 

Důkladnější zobrazení počítání daně

Pokud vystavujete faktury s daní, určitě jste si všimli menší změny v souhrnné položce na řádku DPH. Novinkou je, že na fakturách se zobrazuje i celková částka, ze které byla daň vypočítána. V případě více daní na faktuře usnadníte Vašemu účetnímu práci. Nově se takto zobrazují faktury jak na webové stránce, tak i na Vašem iPhonu či iPadu.

 

Rozšířená uživatelská práva

Správa uživatelského přístupu je velmi důležitá funkce pro větší firmy, které mají založených více uživatelů v jednom kontě miniFAKTURY. Zatímco v minulosti bylo možné volit pouze mezi Majitelem (který vidí všechny dokumenty) a Zaměstnancem (který má přístup jen k vlastním dokumentům), od teď může majitel účtu povolit nebo odepřít přístup uživatelům i k jednotlivým firmám. Daný uživatel následně vidí pouze údaje povolené firmy a nemá přístup k jiným dokladům či nastavením. Uživatelská práva se spravují na webové stránce v sekci Nastavení – Uživatelé a mají samozřejmě vliv i na zobrazené údaje v mobilní aplikaci.
S touto změnou jsme přidali i možnost uživatelům „Zaměstnanec“, aby využívali sekci Náklady. Mají tak přístup k nákladovým položkám a také sami mohou náklad uložit.

 

Úprava upomínek

Mnoho z Vás si přálo mít možnost upravit si text upomínek podle svých představ. Můžete tak udělat v sekci Nastavení – Nastavení dokumentů – Šablony E-mailů. Tuto možnost jsme přidali na webové stránce a zanedlouho se ocitne také v mobilní aplikaci. V upomínkách můžete použít i vlastní značky.

 

Výchozí nastavení klienta

Ode dneška můžete v miniFAKTUŘE nastavit zvlášť pro každého klienta důležité fakturační údaje jako jsou: zleva, splatnost, forma úhrady, datum dodání, měna, jazyk, bankovní účet, oslovení a poznámka do faktury. Na webové stránce v sekci Klienti klikněte na některého klienta a zvolte Výchozí nastavení. Když následně klienta použijete ve faktuře, aplikují se na ni všechna výchozí nastavení z daného klienta.

CZ klient

Předvolené nastavení u Klienta

 

 

Touch ID

Od nynějška máte možnost zamknout iOS mobilní aplikaci pomocí Touch ID. V sekci Nastavení – Bezpečnost zvolte Použít Touch ID a zvolte interval uzamykání. Aplikace se zamkne v případě, že s ní určenou dobu nepracujete nebo pokud se přepne Vaše zařízení do spánkového režimu.

- – - – -

V následujícím období budeme pracovat na změnách, které nebudou viditelné na první pohled, za to však budou mít dalekosáhlý dopad na celkové fungování miniFAKTURY. Počínaje přechodem na novou verzi PHP, přes optimalizaci databází až po „překopání vnitřností“ mobilní i webové aplikace. Výsledkem bude ještě modernější, rychlejší a spolehlivější aplikace, kterou bude radost vyvíjet a přidávat do ní nové potřebné funkce.

Předešlý příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit