Návody

Profesionální FAKTURA pro moderní podnikatele

Faktury a fakturace nás provází od počátků podnikání a stejně jako všechny ostatní oblasti, i tato procházela svým zákonitým vývojem. Profesionálové už dnes nespoléhají jenom na papírovou formu faktur, ručně podepsanou a s inkoustovým razítkem firmy. V dnešním digitálním světě existují moderní a praktičtější metody, jak faktury vytvářet, a to bychom měli i náležitě přivítat a využít. Nejenom, že moderní způsoby šetří papír a přispívají tak k lepšímu životnímu prostředí, ale nabízejí i některé přidané „bonusy“, které tradiční papírové faktury poskytnout nemůžou. V dnešním blogu bych Vás rád obeznámil s tím, co by měla taková moderní faktura obsahovat, a to jak po stránce vizuální tak i funkční.

 

Vzhled

 

1. Srozumitelnost

Moderní faktura by měla být veskrze jednoduchá a elegantní. Její ústřední bod by měl obsahovat nejdůležitější informace pro přijímatele – cenu, datum splatnosti a číslo bankovního účtu (od února již ve formátu  IBAN), na který je potřeba platbu odeslat. Tyto prvky jsou velice důležité proto, aby proces fakturace proběhl úspěšně.

2. Logo a podpis

Každá profesionální faktura by měla obsahovat logo, pomocí kterého bude nezaměnitelná. K logu můžete doplnit i podpis, který utvrdí klienta, že faktura byla vytvářeného Vámi. Moderní fakturační nástroje Vám dovolí vytvořit podpis přímo v mobilním zařízení a jednoduše se podepsat prstem„.

3. Barevné schéma

Vaše firma má (nebo by měla mít) své logo a důsledné směrnice, jak používat vizuál. To se vztahuje na veškerou komunikaci, faktury nevyjímaje. Digitální faktura může mít tu výhodu, že se barevně přizpůsobí firemnímu logu, aby spolu barevně souzněly.


Vzor profesionální faktury vystavené v miniFAKTUŘE

 

Funkce

 

1. Jazyk a měna

Na rozdíl od tradičních faktur vytisknutých na papíru, digitální dokumenty mají výhody, které můžou poskytnout jenom ony. Jediným stiskem tlačítka můžete změnit jazykovou variantu dokladu podle toho, jakou řečí Váš klient mluví nebo jakou preferuje.

2. Rychlá platba

V případě miniFAKTURY máte k dispozici dokonce tlačítko „Zaplatit PayPalem“ přímo na Vaší digitální faktuře, takže Váš klient může provést úhradu okamžitě. Bankový převod nebo jiné pomalejší metody úhrady se tak stávají minulostí.

3. Odezva

Každá firma by měla usilovat o co největší odezvu od svých klientů. Bez správného feedbacku je téměř nemožné se dozvědět, jak Vaše produkty nebo služby vylepšit.  S miniFAKTUROU získáte hodnotnou zpětnou vazbu pomocí odeslaných digitálních faktur, přes které je možné napsat hodnocení.

 

Není pochyb o tom, že moderní faktury s námi zůstanou a doufejme, že způsobí postupné „vymíraní“ jejich papírových předků. Přidané funkce a efektivní řízení bezpapírových dokumentů bude přínosem pro každého, kdo se rozhodne vydat touto cestou. Pokud stále nevěříte v zřejmé výhody bezpapírové fakturace, tak to zkuste na vlastní kůži. Hned tady a teď, úplně zdarma. Vytvořte a spravujte svoje faktury kdekoliv a kdykoliv s miniFAKTUROU.

 

 

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2016 chytře!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit