higher and higher
Produktivita

Jak vytvořit úspěšný StartUp – první část.

 

Patříte mezi ty, kteří chtějí vyzkoušet něco jiného, ​​začít vlastní projekt? Úspěšné podnikání není snadný úkol a odstartování vlastního Startupu může být mnohdy přímo skličující událostí. Připravili jsme šestidílný blog, který Vás provede několika aspekty celého procesu – od toho, jak začít vlastní startup, až po přehled různých nástrojů a zdrojů, které Vám pomohou na cestě za úspěchem.


1. Vytvoření nápadu

Chcete-li začít s vlastním podnikáním, je třeba nejprve přijít na problém, který vyžaduje řešení. V ideálním případě je to problém, který proniká do každodenního života a trápí velké množství lidí. Zkuste najít řešení na takový problém a jste na nejlepší cestě.

Užitečné nástroje pro generování nápadů:

Příliš mnoho úžasných nápadů umírá jako ztracené poznámky nebo smazané tabule. Germ.io Vám umožní zachytit každý moment a pomůže Vám jej realizovat. Neztraťte už nikdy celkovou ideu počínaje „aha“ momentem, kdy se Vám rozsvítí nad hlavou pověstná žárovka. Germ.io Vás navede správným směrem k vytvoření životaschopných nápadů a pomůže Vám vytvořit seznam všech odpovědí na záludné otázky Jak, Co a Proč. Vaše nápady budou jasné a přehledné.

Použijte lean validaci (experimentální nástroj) na popis, ověření a zdokonalení Vašeho obchodního nápadu. Experiment board od společnosti Javelin je nástroj, který byl vyvinut na základě jejich prvního nástroje – Lean Validation Tool. Tento nástroj používalo více než 20.000 podnikatelů z celého světa. Experiment board je volně šiřitelný nástroj (zaplatíte ho jedním tweetem) a obsahuje jak návod, tak i verzi podporující PDF soubory a tabulky Google Sheets.

2. Pojmenování

Pro mnohé je to skutečná výzva. Vytvořit chytlavý, snadno zapamatovatelný název, který ještě není registrován je, skutečně velký počin a může znamenat úspěch či neúspěch daného projektu. Přemýšlejte a plánujte předem.

Užitečné nástroje pro pojmenování:

Objevte ideální název Vaší společnosti přes Naminum. Naminum je přední webový generátor pro názvy startupů, společností a webových stránek. Zadejte slovo a Naminum využije předpony, přípony a změní písmena ve Vašem klíčovém slově, aby vygeneroval (skutečně obrovský) seznam s návrhem jmen. Nenašli jste, co jste hledali? Zkuste nové slovo, změňte zadaný výraz nebo vyzkoušejte generátor náhodných jmen pro dodatečnou inspiraci.

KnowEm Vám umožní kontrolovat používání Vaší značky, produktu nebo uživatelského jména na více než 500 stránkách sociálních sítí. Zkontrolujte, zda je Vaše značka, produkt, název nebo uživatelské jméno používané na jedné z 500 populárních, ale i nově vznikajících stránek sociálních sítí. Vezměte své jméno do hrsti a zajistěte si svou značku předtím, než to udělá někdo jiný. Prohledejte více než 500 populárních sociálních sítí, více než 150 doménových jmen a celou databázi ochranných známek USTPO, abyste si okamžitě zajistili svou značku na internetu.

3. Názvy domén

Snažte se plánovat název domény a název své značky současně, vzhledem k tomu že, jako v mnoha jiných oblastech, se s nimi dnes volně obchoduje. Název Vaší domény nemusí být nutně navlas stejný jako název Vaší společnosti.

Užitečné nástroje názvy domén:

GoDaddy DomainFinder je nová aplikace na vyhledávání domén, která vám umožní vytvořit si vlastní doménové jméno pomocí největšího světového registru.

Sestavte si svou doménu od nuly. Zadejte několik klíčových slov, aby aplikace věděla, co má hledat (několik Vám může i sama navrhnout), a DomainFinder Vám naservíruje seznam všech dostupných domén. Informace o dostupnosti a registraci máte v okamžiku k dispozici. Už nikdy nevyčerpáte všechny možnosti, protože DomainFinder Vám doporučí originální názvy ze stovek nových doménových přípon, které sahají od .guru až po .fail.

Namecheap umožňuje registraci, hosting a správu domén pro Vás nebo jiné osoby jednoduše a cenově dostupně. Patří k předním akreditovaným doménovým registračním a web hostingovým společnostem. Mají více než milion zákazníků a spravují více než tři miliony domén. Namecheap poskytuje cenově dostupný přístup k doménám, produktům a službám, které vám pomohou využít jejich produkty naplno.

4. Hosting

Další důležitá věc. Rychlost načítání, spolehlivost a bezpečnost Vašich webových stránek závisí na dobrém hostingu, takže zde nesmíte šetřit. Vyhledejte poskytovatele nejen ve Vašem okolí, ale i celosvětově, abyste zjistili, co Vám mohou jednotlivé firmy nabídnout

Užitečné nástroje pro hosting:

BladeWP je web hostingová společnost, která nabízí bezpečný a rychlý WordPress hosting. Poskytují jasné a jednoduché vysvětlení svých produktů, a pokud potřebujete pomoc při zřizování, pracovníci z BladeWP jsou připraveni pomoci 24/7. Můžete si dokonce vybrat zemi, ve které se nachází nejbližší server, aby Vaše data neproudila oklikou, ale přímo a rychle tam, kam mají. Velké plus je pravidelné zálohování a migrace dat. BladeWP se vyplatí hlavně těm, kteří mají rádi svobodu v podnikání, protože na využívání jejich služeb není potřeba podepisovat žádnou smlouvu.

Existuje mnoho hostingových společnosti, ale pokud používáte WordPress, měl by být jedním z Vašich favoritů Bluehost. Bluehost jsou hostingové služby oficiálně doporučené WordPressem a číslo jedna v doporučených hostingových službách pro jejich platformu za posledních 10 let. Jejich služba zahrnuje neomezené webové stránky, e-mailové účty a domény, instalaci WordPressu na jedno kliknutí, premium zákaznický servis a různé „vychytávky“, které usnadňují práci. Jen pro zajímavost, jsou jedněmi z prvních, kteří začali využívat cloudové řešení.

5. Průzkum trhu

I když uvádíme průzkum trhu v prvních pěti krocích startupového života, ve skutečnosti Vás bude provázet při všech krocích, které podniknete na této cestě. Je třeba neustále udržovat jasný přehled o trhu, o Vašich zákaznících, trendech a číslech, aby bylo možné udržet krok a nabídnout jen to nejlepší a jen to, co lidé chtějí.

Užitečné nástroje pro výzkum trhu:

Google Trends je nástroj, který dokáže na základě vyhledávání přes Google zobrazit, jak často je konkrétní slovo, které vyhledáváte, v poměru k celkovému objemu vyhledávání – a to napříč různými oblastmi světa a v různých jazycích. Vodorovná osa hlavního grafu představuje čas (od roku 2004), a vertikální, jak často je hledané slovo v poměru k celkovému počtu vyhledávání na celém světě. Pod hlavním grafem naleznete přehled popularity hledaného slova rozdělený podle zemí, regionů, měst a jazyka.

Validately je online platforma, která umožňuje uživatelům, aby si otestovali svůj prototyp nebo funkce ještě předtím, než se pustí do kódování. Uživatelé jsou schopni zkontrolovat poptávku a použitelnost softwarových produktů, můžou uskutečnit specifický nábor testerů pro jednotlivé produkty, a analyzovat výsledky sledování uživatelských videí. Validately je nejjednodušší způsob, jak nechat pracovat testery pro sebe, provést potřebné zkoušky a analyzovat výsledky.

 

Tak tady to máte! Prvních pět kroků, které jsou potřebné a nástroje, které Vám pomohou absolvovat je mnohem jednodušeji. Přidejte se k nám i v další části naší startupové série, ve které se budeme zabývat průzkumy, testy, wireframingem, návrhy a vývojem.

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2016 chytře!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit