Nezařazené

Jak si zamilovat pondělí

user cover

Většina z nás zná ten pocit – víkend přešel příliš rychle a už je tady opět začátek pracovního týdne, který pro mnohé znamená návrat do práce, která buď nenaplňuje dostatečně naše potřeby a očekávání nebo se nám rovnou hnusí. Pondělí jednoduše pro lidi zosobňuje stres, napětí a zejména “návrat do reality” po víkendu, na který tak vytouženě po celý pracovní týden čekali. Jon Acuff, autor knihy Do Over: Rescue Monday, Reinvent Your Work And Never Get Stuck, má několik tipů, jak zachránit pondělí, Váš vnitřní klid, a zároveň znovu nastartovat zapálení pro Vaši práci.

 

1. BUĎTE UPŘÍMNÍ OHLEDNĚ VAŠICH OČEKÁVÁNÍ

Zvažte, jestli si do práce nenosíte očekávání, které nejsou realistické. Skuste si sednout s Vašim manažerem a projít si očekávání obou stran. Možná to, co by jste chtěli dělat, není to, na co Vás společnost najala, ale společně možná najdete cestu jak náplň práce přispůsobit Vašim i firemním potřebám.

 

2. NAJDĚTE SI SPŮSOB JAK SE NAUČIT NOVÉ DOVEDNOSTI

“Je nemožné zůstat zaseklý na starém míste, jestli se i nadále učíte novým dovednostem,” říká Acuff. Přemýšlejte nad místem kde pracujete, jako o univerzitě kde existuje mnoho různých kurzů a Vaši práci považujte za třídu. “V každé práci je něco, co se dá naučit,” říká.
Najděte schopnosti, které si dokážete zlepšit – ať už se jedná o technologické poznatky nebo o “people skills”, když budete mít pocit, že se učíte něčemu novému, že rostete, pondělí a i zbytek týdne již nemusí mít takový negativní dopad na Váš přístup k práci.

 

3. SPOJTE SE S KONCOVÝM SPOTŘEBITELEM VAŠÍ PRÁCE

Přemyšleli jste už někdy nad tím, jestli Vaše práce má nějaký skutečný význam v reálním světě? Jestli si dokážete najít nějaký způsob jak vidět výsledky Vaší práce a její dopad na koncového spotřebitele, může právě tohle být cesta, kterou získáte zpátky zápal pro práci a pocit, že děláte něco hodnotné.

 

4. OBKLOPTE SE LIDMI, KTEŘÍ SVOJÍ PRÁCI MILUJÍ

Emoce jsou nakažlivé. Lidé, kteří nenávidí svoji práci mají tendenci toto negativní nalazení kolem sebe šířit, zatím co ti, kteří jsou se svojí prací spokojeni dělají to samé, jen s pozitivním nalazením. Jestli si chcete vytvořit příznivější přístup k Vaší práci, rozhlédněte se, jací lidé se nacházejí ve Vašem nejbližším okolí a jaký přístup mají.

 

5. JEŠTĚ POŘÁD NEŠŤASTNI? ZVAŽTE ZMĚNU ZAMĚSTNÁNÍ

Po vyčerpání předešlých kroků, možná zjistíte, že je čas “opustit loď”. Jestli je rozdíl mezi Vašimi a firemními očekáváními nepřeklenutelný, jestli jste se naučili všechno co se na Vaší “univerzitě” šlo naučit, jestli jste si uhlídali lidi ve Vašem okolí a jejich dopad na Váš přístup k práci a i navzdory tomu se v pondělí ráno musíte vysloveně nutit vstát z postele a s nechutí vyrazit na pracoviště, je možné, že přišel čas se pohnout dál.

zdroj: fastcompany

Online faktury zdarma
Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit