Návody, Novinky

Identifikovaná osoba dle zákona §6g, §6h a §6i

sikovny ciastocny platca cz

Web miniFAKTURY prošel opět dalším kolem úprav a leštění. Kromě optimalizace nekterých funkcí a vychytání nekolika neposedných much, jsme pro pohodlnejší používání přidali k plátci a neplátci DPH ještě třetí typ fakturanta a to identifikovanou osobu dle §6.

Pro ty z Vás, kterým detaily zákonů spojených s fakturováním nic neříkají, jedná se o subjekt, který fakturuje na domácím území, t. j. vně státu jako neplátce DPH, ale jestli chce vyrábět/vykonávat tovar nebo služby pro zahraniční subjekty členských států EÚ(anebo je příjmat), musí se zaregistrovat jako identifikovaná osoba dle §6g,§6h a §6i. Vůči zahraničním odběratelům si tak uplatňuje přenos daňové povinnosti a na faktuře má zobrazeno DIČ a v poznámce informaci o přenášení daňové povinnosti na zákazníka/klienta.

Jestli si ve svých firemních nastaveních změníte typ fakturanta na identifikovanou osobu a zadáte svoje DIČ, tak se Vám bude na fakturach zobrazovat a k tomu ještě i s poznámkou o přenášení daňové povinnosti a to automaticky podle toho, jestli fakturu vystavíte pro domácího anebo zahraničního klienta. Pro domáci klienty a pro ty, kteří nemajú zadanou státní příslušnost, budete vystavovat faktury jako klasický neplátce DPH, ale jakmile aplikacie zaznamená zahraničního klienta(klient musí mít vyplnenou krajinu), tak Vám na fakturu přidá DIČ a poznámku o přenosu daňové povinnosti.

treti typ fakturanta CZ

Třetí typ fakturanta je podporovaný jak webovou tak i mobilní verzi a my doufame, že Vám tato nová funkce pomůže miniFAKTURU využívat ješte jednodušeji a efektívneji.

Pro ty, co by si chtěli dané zákony prostudovat dopodrobna:

http://zakony.kurzy.cz/235-2004-zakon-o-dani-z-pridane-hodnoty-dph/cast-1-hlava-2-dil-1/

 

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit