#uspesny-start
Produktivita

Deset nejprofitabilnějších typů podnikání

Přemýšlíte nad tím, začít s vlastním podnikáním? Pokud jste četli první část našeho blogu o tom, jak vytvořit úspěšný startup, a zastavilo Vás to na prvních krocích vstříc úspěšnému začátku – vytvoření nápadu, načerpejte inspiraci v následující kompilaci deseti nejlukrativnějších, trendových a profitabilních podnikatelských záměrech, které jsou aktuálně na vzestupu. Nápady, o kterých tu píšu, jsou současně podmanivé a zároveň přinášejí zisk. Některé rychleji a některé sice pomaleji, ale o to stabilněji. Některé podnikatelské nápady jsou mnohem ziskovější, jak by se na první pohled mohlo zdát.


1. Účetnictví, mzdové služby a daňové poradenství
Toto podnikatelské odvětví je neustále na špičce seznamu nejziskovějších profesí. Každý potřebuje účetního nebo alespoň nějaké služby s účetnictvím spojené. Účetní kanceláře mají klienty, kteří je navštěvují dlouhodobě a opakovaně, proto pokud si vyberete tuto podnikatelskou dráhu, vsadíte na jistou „tutovku“.

2. Management, vědecké a technické poradenství
Některé typy firem, které spadají do této kategorie, jsou firmy, které poskytují buď řízení nebo konzultace odborných znalostí a vědomostí, včetně lidských zdrojů, marketingu a životního prostředí.

3. Pronájem a leasing automobilů
V současné době je na vzestupu ekonomika typu „on-demand“ nazývaná i „access economy“. Je to trend, ve kterém se se servisem a zbožím obchoduje spíše na základě pronájmu než vlastnictví. Preferuje se tedy půjčování místo kupování.
Výhodou je, že lidé budou mít tendenci půjčovat si nebo leasovat více aut než v minulosti. Pokud budete mít oči na stopkách pro služby on-demand, které lidé potřebují nebo požadují, možná budete mít štěstí.

4. Vytváření aplikací pro děti
Děti jsou naše budoucnost a alespoň určitě budoucnost Vaší zákaznické základny. Začněte proto něco dělat v tomto směru již nyní! Děti se učí ovládat chytré telefony a tablety stále v mladším věku, takže cílení vývoje a nápadů směrem k nim se Vám může opravdu vyplatit.

5. Školení pro software
Díky moderním technologiím, které stále více pronikají do našeho každodenního života, jsou lidé, kteří umí pracovat se softwarem, vysoce ceněni. Stejně jako ti, kteří UČÍ softwarové znalosti. Pokud máte dostatečné znalosti, zkuste rozjet malou společnost, která šíří softwarové znalosti. Návody a semináře pro jednotlivce nebo celé skupiny jsou stále in a mnoho zaměstnavatelů nabízí svým zaměstnancům rozšiřování
vzdělávání v tomto směru.

6. Mobilní kuchyň
Pro odborníky v oblasti gastronomie je to perfektní příležitost. Vše, co potřebujete, je malé auto s funkční kuchyní, dobrý recept a spolehlivý řidič. Míra selhání mobilní kuchyně je oproti standardní restauraci menší až o 40%. S mobilní kuchyní jste na cestě za úspěchem v průběhu několika měsíců.

7. Freelancing
Dnes již víme, že být na volné noze není zvláštní obchodní příležitost. Neradíme Vám proto, abyste se stali freelancerem, ale spíše Vás chceme upozornit na možnost začít provozovat agenturu, která NABÍZÍ freelancery pro jiné firmy. Stále více firem se orientuje spíše na živnostníky a smlouvy o díla, než rozšiřování řady zaměstnanců. To se týká vytváření různého obsahu a psaní článků, zadávání dat, webmarketingu, marketingu sociálních médií a mnohých dalších oblastí.

8. Překladatel
Ti, kteří mají odborné znalosti lingvistiky, mohou odstartovat svůj vlastní byznys jako překladatelé. Vzhledem k tomu, že globální trh expandoval opravdu po celém světě, se rapidně zvýšila potřeba komunikace napříč kulturami. Podle posledních výzkumů může do deseti let narůst potřeba najímat překladatele a tlumočníky až o 46%. Tato hodnota je mnohem vyšší než průměrné tempo růstu příležitostí v jiných profesích.

9. Dodávání krmiva
Dodávání krmiva pro dobytek je důležitá oblast podnikání, která vychází vstříc stále rostoucí poptávce po mléčných výrobcích. Na seznam je zařazena z jednoho prostého důvodu – silné poptávky ze strany zákazníků. Pokud máte základní znalosti o dodávání krmiva, tento druh podnikání může být vhodný právě pro Vás.

10. Testování aplikací
I když na konci seznamu, patří jednoznačně na první příčku. Téměř každá společnost nebo firma má svou vlastní aplikaci či webovou stránku, kterou potřebuje otestovat. Častokrát je tato věc ve firmě přehlížena a to se projevuje na negativní zpětné vazbě od zákazníků. V současnosti jsou testeři aplikací v kurzu, protože konkurence mezi společnostmi je stále tvrdší.

Zaujalo Vás něco tak, že jste si řekli, to je přesně pro mě? Nečekejte. Neváhejte a nepochybujte o sobě, se správným nastavením mysli dokážete hodně. Vyjděte ze své zóny pohodlí a dokažte něco. Máte stejnou šanci uspět jako kdokoliv jiný.

 

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2016 chytře!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit