Nezařazené

5 otázek vedoucích k úspěchu podnikatele

user cover

Je jednoduché si představit, proč chápání úspěchu u většiny podnikatelů začíná a končí při výšce jejich příjmu nebo počtu zaměstnanců v jejich startupu, tyto metriky však nejsou reálně použitelné donekonečna. Proto by jste se pro dosáhnutí úspěchu měli ptát sami sebe jako podnikatelů, co vlastně úspěch kromě peněz znamená.

 

1. Jaké množství peněz znamená úspěch?

Samozřejmě, že chcete vydělat. Všichni to chceme a jednoduše to patří k radostem podnikání. Nikto by Vás nesoudil kvůli tomu, že měříte úspěch výškou zisku, jenomže co to vlastně znamená pro Vás? Je úplně v pořádku si tuto otázku klást jednou ročně, aby jste viděli, jak se Vaše definice úspěchu změnila, ale nikdy neobětujte ostatní komponenty Vaši vize na oltáři zisku.

 

2. Co znamená úspěch pro moje vztahy a jak moc času by měl zabírat v každém dni?

Jako podnikatel si můžete myslet, že vydělávání peněz a zvelebování podniku jako takového trumfne všechno ostatní, a z určitého pohledu tomu tak i bude, zejména v začátcích Vašeho podnikání. Navzdory tomu je nutné si uvědomit, že klíčem k úspěchu je rovnováha, a že žádný podnikatel není osamělý ostrov. Milující, důveryhodné vztahy s klíčovými osobami ve Vašem životě povedou k šťastnějšímu, úspěšnějšímu životu.

 

3. Znamená úspěch flexibilitu mého harmonogramu a jak moc hodin by sem chtěl denně pracovat, aby jsem byl “úspěšný”?

Někteří lidé zanechají korporátní svět pro flexibilitu podnikání a najednou zjistí, že pracují ještě tvrději a víc hodin než kdykoliv předtím. Podnikání je náročná cesta. Tohle je pravda zejména v prvních letech, kdy se snažíte dostat podnik na nohy. Jestli hledáte něco na “částečný úvazek”, podnikání rozhodně není pro Vás to správné. S nárůstem Vašeho podnikání budete mít víc času a možností zařídit si “volnější” harmonogram. Podle Vašeho harmonogramu se bude taky odvíjet typ podnikání a zároveň i Váš úspěch.

 

4. Jak zdravý budu jako úspěšná osoba, a jak moc času denně mi dovoluje úspěch věnovat svému zdraví?

Jak úspěšní skutečně budete jestli nebudete zdraví? Musíte se rozhodnout teď a zakomponovat do Vašeho života jakou část úspěchu ma tvořit dobrý zdravotní stav. Dejte si závazek teď, jaký druh jídel chcete jíst a jaký druh pohybu chcete zabudovat do svého dne, a pak tuto rutinu dodržte. Úspěch není destinace, nýbrž cesta a Vaše zdraví taky.

 

5. Jakou vizi dosáhnu, jestli budu úspěšný a jak ji zadefinuju teď?

Jestli Vám jde jenom o zisk, tak příznivá účetní závěrka pravděpodobně nebude tvořit podstatnou část Vaši vize. Jestli však máte silnou důveru ve vizi, kterou chcete uskutečnit, přemýšlejte jak jí zakomponovat do Vašeho úspěchu teď. Jak zadefinujete svoji vizi a jak budete denně podle ní konat, aby jste dosáhli skutečný, sebou definovaný úspěch je úplně na Vás.

zdroj: entrepreneur
 

Online faktury zdarma

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s námi v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit