Produktivita

3 návyky, na které si produktivní lidé najdou čas každý den

user cover

Paradoxem podnikatelského světa je to, že veliký počet lidí jde do toho s myšlenkou na méně práce, přitom vetšinou býva opak pravdou – práce je mnohem více, “pracovních” hodin je mnohem více. To může mít nepříznivé účinky na práci a efektivitu jako takovou, nemluvě o Vašem organizmu. Aby jste se udrželi produktivní i pod takovýmhle náporem, je potřebné si vypěstovat určité návyky, které Vám můžou pomoct zorganizovat den a naplno využít Váš čas. Podívejme se na ti nejsilnější:

 

1. Naučte se vstávat brzy ráno tím, že půjdete dostatečně brzy spát.

I když se může zdát, že 8 hodin spánku je 8 hodin spánku, není tomu tak pokaždé. Je obrovský rozdíl jít si lehnout o desáté večer a vstát o šesti ráno a jíť si lehnout o třetí ráno a pak vstát kolem jedenásté, i přestože je počet hodín ten samý.

Lidé, kteří vstávají brzy ráno mají prokázatelnou výhodu co se týče mentální jasnosti a energie. Donutit se jít brzy spát může byt ze začátku náročné, ale jakmile si zvykněte, už po krátkem čase postřehněte výhody tohoto v podstatě velice jednoduchého návyku.

 

2. Začněte každý den s účelem, soustředením anebo meditací.

Začít den s velice jasnou myšlenkou, co potřebujete nebo chcete v daném dni udělat může změnit úplně VŠECHNO.

Můžete skusit krátkou meditaci, s nějakou příjemnou hudbou případně stačí i 10 pomalých nádechů a výdechů, popri kterých si v mysli přejděte hlavní činnosti, cíle a pod., které Vás v daný den čekaji. Zdá se to příliš jednoduché, aby to mélo nějaký efekt, ale není tomu tak. Jestli si hned zrána uděláte v hlavě alespoň jakžtakž pořádek a rozvrhněte den, znížíte šanci, že Vás něco zastihne nepřipraveného.

 

3. Fyzická aktivita. Do toho.

Fyzická aktivita jako beh, posilování, nebo taky dlouhé procházky – to jsou všechno nástroje, které Vám dokážou osvěžit organizmus značnou dávkou endorfinů a zároveň dát Vaši mentální stránce prostor pro “přestávku”.

Mnoho lidí má s integrací těchto návyků veliké problémy, ale nenechejte se odradit, již po velice krátke době dokážete odsledovat blahodární účinky na Vaší každoděnní produktivitu a stav mysli.

 

 

Ještě nepoužívate miniFAKTURU? Zaregistrujte se a fakturujte s náma v roce 2015 šikovně!

Předešlý příspěvek Další příspěvek

Mohlo by se Vám taky líbit